شرح سیستم انتخاب واحد اینترنتی

شرح برنامه انتخاب واحد اینترنتی ( UniFpp )

در این برنامه مدیریت سیستم بسیار قوی طراحی شده است و یکی از مزیت های آن نسبت به برنامه های دیگر همین امکان مدیریت قوی سیستم توسط مدیران می باشد.

مدیریت سیستم امکان کنترل تمامی قسمت های برنامه را فقط با زدن چند دکمه دارا می باشد ( سیستم آموزشی دانشگاه می تواند کوچکترین قسمت های برنامه را به سلیقه خود تغییر دهد.)

ظاهر برنامه نیز ساده و در عین حال بسیار زیبا و کار کردن با آن دلچسب و ساده می باشد.

شمایل سایت و سیستم می تواند با چند کلیک تغییر کرده و فعلا برنامه از 3 قالب آماده استفاده می کند که طی مرور زمان بیشتر خواهد شد.

قسمت دانشجویی:

دانشجویان پس از ثبت شدن نام کاربری و رمز عبور توسط مدیریت می توانند به برنامه وارد شده و از قسمت های زیر استفاده کنند.

1- قسمت کارنامه و نمرات: در این قسمت دانشجویان می توانند دروسی را که در ترم های گذشته انتخاب کرده اند و همچنین کارنامه ،معدل و ریز نمرات خود را به صورت کامل و منظم مشاهده نمایند.

2- چارت درسی:هر دانشجو با توجه به رشته ای که می گذراند قادر به مشاهده و بررسی کلیه دروس ترم ها به صورت کامل و جدول بندی شده می باشد.

3- برنامه کلاسی:دانشجویان در هر ترم می توانند مشخصات کامل کلاسها اعم از مواردی چون :ظرفیت کلاس،نام استاد،روز ، تاریخ و شروع کلاس و همچنین زمان امتحان را به صورت دقیق مشاهده و بررسی کنند. در ضمن دانشجو می تواند درسهایی را که با توجه نمراتش در ترم قبل مجاز به انتخاب است ملاحظه نماید.

4- پیام خصوصی:امکان زدن پیام از مدیریت سیستم به دانشجو و باالعکس را دارا می باشند تا مشکلات احتمالی را سریعتر در میان بر طرف گردد.

5- شکایات درسی:پس از دیدن نمرات خود در صورت داشتن اعتراض نسبت به نمره کسب شده می توانند آن را توسط ارسال پیام اعتراض اعلام کنند.

6- در تمام بخش های مربوط به دانشجویان متن متحرک دانشجویان برتر رشته دانشجوی وارد شده به سیستم را اعلام می کند.

7- تغییرات: در این بخش دانشجو ایمیل و رمز ورود خود را به سادگی تغییر می دهد.

8- انتخاب واحد: مهمترین بخش دانشجویی می باشد این قسمت بسیار دقیق طراحی شده به طوری که احتمال خطای ثبت از سوی دانشجو را به صفر میل می دهد. دانشجو در این قسمت فقط دروسی را که قادر به انتخاب آنها می باشد را با توجه به واحدهای پاس کرده و معدل و مقدار واحدی که می تواند اخذ کند مشاهده کرده و برنامه کلاسی درس مورد نظر را نیز به صورت ریز در اختیار دارد. برنامه همه موارد اشتباه دانشجو را در نظر گرفته و هیچ نگرانی برای دانشجو در مورد پیشنیاز ها و حتی ظرفیت کلاس وجود ندارد.

9- قسمت مالی: در صورت استفاده دانشگاه از امور مالی برنامه مدیریت مناسبی را برای شهریه های ثابت و متغیر و فیش های واریزی و شماره حساب های بانکی دانشگاه در نظر می گیرد.

بخش بازدید آزاد:

بخش آزاد در معرض دید عموم قرار می گیرد

1- بیوگرافی و تاریخچه دانشگاه که به صورت متغیر و پویا وجود دارد و توسط مدیریت سیستم قابل تغییر می باشد.

2- آمار کلی دانشگاه که اطلاعاتی در مورد تعداد دانشجویان ثبت نام کرده و مشغول تحصیل در دوره های مختلف و …را به تفکیک رشته در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.

3- بخش تماس با مسولین که کاربران نقطه نظرات و پیشنهادات خود را به مدیریت ارسال می کنند.

4- اخبار: امکان مطالعه و برسی تمام اخبار وارده توسط مدیریت و آرشیو کلی اخبار برای کاربران موجود می باشد.

مدیریت کل سیستم:

دسترسی به این بخش مختص مدیران بوده و تنظیمات کل سیستم تمامأ از این بخش کنترل می شود (یکی از برتری های برنامه نسبت به بقیه برنامه های موجود همین بخش می باشد.)

1- مدیریت دانشجو: در این بخش مشخصات و اطلاعات دانشجو وارد می شود و توانایی جستجو و وارد کردن اطلاعات با سرعت و دقت بالا را دارا می باشد.

2- رشته ها: رشته ها با تفکیک گرایش و مقطع همراه با کد آن وارد می شود و در طول برنامه استفاده مورد استفاده قرار می گیرند.فعال شدن انتخاب واحد برای تمام رشته ها حتی بدون محدودیت سال و نیمسال صورت می گیرد به طوری که امکان فعال شدن ثبت نام برای ورودی های سال های مختلف یک رشته موجود می باشد.

3- دروس: کد دروس و نام و مشخصات دروس برای هر رشته به طور جداگانه ثبت می شود.

4- برنامه درسی: یکی از مهمترین بخش های مدیریت می باشد برنامه هفتگی تمام دروس ترم به برنامه داده می شود و در انتخاب واحد دانشجو مورد استفاده قرار می گیرد.به دلیل حجم بالای نمایش طراحی این بخش یکی از بهترین طراحی های موجود می باشد . این بخش هر ترم توسط مدیریت ثبت می شود.

5- انتخاب واحد: مدیریت سیستم توانایی انجام انتخاب واحد برای دانشجویان را دارا می باشد این قسمت عمدتأ در ترم 1 نیاز می باشد و حتی انجام انتخاب واحد برای دانشجویی خارج از محدودیت هایی مثل محدودیت تعداد واحد یا ظرفیت کلاس امکان پذیر می باشد.

6- اخبار و شکایات و پیام ها: مدیریت می تواند تمام این بخش ها را به صورت کامل کنترل کند.

7- پایگاه داده: برای حفظ امنیت بیشتر مدیریت سیستم قادر است در هر زمان که بخواهد توسط این بخش نسخه پشتیبان از کل یا هر جز پایگاه داده را تهیه کند.

8- امور مالی: در صورت استفاده دانشگاه از سیستم امور مالی برنامه قادر است تمام عملیات مربوط به شهریه های ثابت و متغیر و امور بانکی دانشگاه به صورت کاملأ دقیق ثبت و ضبط کند.

9- برسی واحد های انتخابی دانشجو: این بخش بسیار قوی و کارا تنظیم شده است کوچکترین نکته در این بخش در نظر گرفته شده است مدیریت سیستم هر آن گونه که مورد نظرش باشد لیست واحد های انتخابی را دریافت کرده و حتی امکان هر گونه تغییر و حذف با درصد خطای صفر ممکن می باشد.

10- لیست کلاس و نمرات: لیست کلاسی و نمرات کلاس و درس همه به صورت بسیار ساده وارد شده و معدل ها و …. به صورت اتوماتیک درج می شوند.

امنیت سیستم:

1- زبان و پایگاه داده (PHP-MYSQL) بر روی سرور های دانشگاه و سایت نصب می شوند که امنیت آنها در گرو سرور بوده و به برنامه مربوط نمی باشد.

2- امنیت برنامه با همکاری چند نفر از اعضای یک گروه هکری داخلی برسی شده و تمام نقص های مهم وب من جمله sql injections – cross site script XSS – remote file include RFI تمامأ بر طرف شده است این ضعف ها اکثرأ در برنامه های موجود وجود دارد.

3- برنامه از سیستم جدید ضد ترووان استفاده می کند این سیستم در دنیا جدید و توسط یکی از اعضای تیم طراحی و کشف شده است که برای اولین بار در چنین پرووه مهمی به کار گرفته شده است.

پشتیبانی برنامه:

1- سیستم به دلیل طراحی خاص و حرفه ای امکان تغییر و اضافه شدن هر گونه نیاز دانشگاه را دارا می باشد و در صورت نیاز دانشگاه ظرف کمترین زمان هر ماوولی آماده و اضافه می گردد.

2- برنامه در محل مورد نظر دانشگاه با حداقل 2 نفر از اعضای تیم آموزش کامل داده می شود و چندی بعد دفترچه کامل نکات و آموزش برنامه تحویل داده می شود.

3- هر گونه مشکل احتمالی در صورت نیاز دانشگاه در کمترین زمان و از راه دور در برنامه اعمال می شود.

 

Total Views: 674 ,

پاسخ دادن


× 9 = شصت سه